Make your own free website on Tripod.com

TÜRK HÜKÜMETİ’NİN, ULUSLAR ARASI AF ÖRGÜTÜNÜN BİLDİRİSİNE CEVABİ MESAJI

ULUSLAR ARASI AF ÖRGÜTÜ, AĞUSTOS 1999’DA, “ADİL OLMAYAN BİR YARGILAMANIN ARDINDAN VERİLEN ÖLÜM CEZASI: ABDULLAH ÖCALAN DAVASI” ADLI BİR BİLDİRİ YAYINLAMIŞTIR.

BİLDİRİ İNCELENDİĞİNDE, ADI GEÇEN ÖRGÜTÜN “YANLIŞ BİLGİLENDİRİLME”DEN İLERİ BİR NEDENLE TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ SANIK SANDALYESİNE OTURTMAYA ÇALIŞTIĞI AÇIKÇA GÖRÜLMEKTEDİR.

ÖRGÜT, BİLDİRİNİN BAŞLIĞI İLE İLGİSİZ OLARAK, 1960 YILINDAN BU YANA TÜRKİYE’DEKİ BAZI YARGILAMA VE ÖLÜM CEZALARINI, KIŞKIRTICI BİR İFADEYLE METİNE DAHİL EDEREK TARAFLILIĞINI ORTAYA KOYMUŞTUR.

AVRUPA PARLAMENTOSU GÖZLEMCİSİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE DURUŞMAYI İZLEYEN YABANCILARIN VE BATI BASINI’NIN BİR ÇOK SAYGIN KURUMUNUN, “ABDULLAH ÖCALAN’IN ADİL BİR ŞEKİLDE YARGILANDIĞI” ŞEKLİNDEKİ İFADELERİNE RAĞMEN, ULUSLAR ARASI AF ÖRGÜTܒNÜN YAYINLADIĞI BİLDİRİDE YALNIZCA TERÖR ÖRGÜTܒNÜN ALKIŞLANMASI EKSİK KALMIŞTIR.

ULUSLAR ARASI AF ÖRGÜTÜ ADINDAKİ KURULUŞUN BU RAPORU, BATILI ÜLKELERDE FAALİYET GÖSTEREN BAZI GRUPLAR TARAFINDAN SÜRDÜRÜLEN, “TÜRKİYE’Yİ KENDİSİNE BİÇİLEN KALIPLARA UYDURMA ÇABALARI”NI DESTEKLEYEN BİR BELGE OLMAKTAN İLERİ GİTMEMEKTE VE TÜRK İNSANININ BU KURULUŞUN TARAFSIZLIĞINA OLAN GÜVENİNİ SARSMAKTADIR.

TÜRK HÜKÜMETİ’NİN SÖZ KONUSU BİLDİRİYE KARŞI VERDİĞİ CEVABİ MESAJI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ.