Make your own free website on Tripod.com
Yunanistan-PKK Baglantisi Yunanistan-PKK Baglantisi Yunanistan-PKK Baglantisi

PKK terör örgütüyle olan ilişkilerini hiçbir şekilde kabul etmek istemeyen Yunanistan'ın, PKK'nın ve hayranlık duyup büyük ümitlerle bağlandığı Abdullah ÖCALAN'ın propagandasını yapmak amacıyla yaklaşık 10 yıldan beri yayınladığı "KÜRDİSTAN'IN SESİ" dergisinin yukarıda yer alan sayılarının kapakları çok şey ifade ediyor.

    BİRİNCİ kapak, PKK'nın , Trabzon ve çevresindeki illerde bir  RUM PONTUS DEVLETİ'nin kurulması için başlattığı operasyonları sembolize ediyor.

    İKİNCİ kapak resmindeki yazıda "ANKARA BİZİ YENEMEZ" yazısı yer almakta.

    ÜÇÜNCÜ kapakta ise, Yunanlıların verdikleri uçaksavarlarla Türk uçaklarının ve helikopterlerinin düşürüldüğü belirtiliyor.

YUNANİSTAN PKK İLE OLAN KÖKLÜ İLİŞKİLERİNİ İNKAR EDEMEZ..

ANKARA (INAF)- Yunanistan'ın PKK'yı Yunan kamuoyuna sevdirmek amacıyla Yunanca yayınladığı aylık "İ FONİ TU KURDİSTAN-KÜRDİSTAN'IN SESİ" dergisinde yer alan, Abdullah Öcalan'ın demeçleri ve terör örgütü ile ilgili haber ve fotoğraflar, Bebek Katili'nin "VATAN HAİNİLİĞİ" ni ortaya koyan bir hukuki  kanıt  niteliğinde.

"KÜRDİSTAN'IN SESİ" dergisi yaklaşık 10 yıldır, Yunan İstihbarat Örgütü'nün (EIP) maddi desteğiyle yayınlanmaktaydı. Ancak PKK çöktükten ve ÖCALAN yakalandıktan sonra artık yayınlanmıyor. Gizli yayın yönetmeni ise kendisini Kürdistan Devletinin Yunanistan'daki Elçisi olarak tanıtan Emekli Amiral NAKSAKİS idi.

Türk düşmanı, Yunanlı ve Kıbrıslı Rum gazetecilerin sözde ayrılıkçı Kürtler yazıyormuş gibi yazdıkları yazıların tümü ÖCALAN ve PKK propagandası şeklindedir. Bu dergide yazıları yayınlanan bir Kıbrıslı Rum da, ÖCALAN yakalandığı gün üzerinde pasaportu çıkan, LAZAROS MAVROS idi.

Yunanlıların, bebek katili ÖCALAN'ı yüceltmek için bu dergide yazdıkları, onu "VATAN HAİNİ OLARAK DARAĞACINA  GÖTÜRMEYE" yeter de artar bile...

Komünist bir Kürt Devleti kurmak için Devlet'e baş kaldıran Abdullah Öcalan'ın, Türk Adaleti'nin önünde hesap vereceğini akıllarından bile geçirmeyen Yunanlılar ve Kıbrıslı Rumlar, PKK ile olan bütün gizli ilişkilerini kağıda döktüler.

PKK'nın propagandasını yapacağız diye ÖCALAN'a en büyük kötülüğü eden Yunan-Rum ikilisi, şimdi terör örgütüyle olan ilişkilerinin açığa çıkmasının sancılarını çekiyorlar.

Söz konusu dergilerde yer alan bilgilerden bazıları şunlardır:

Yunanistan'ın isteği üzerine Abdullah Öcalan, Türkiye'de bir PONTUS sorunu yaratmak için bir grup militanını, eylemler yapmak üzere, Samsun ve Trabzon cıvarındaki illere yollamıştır. Yunan propagandası bu eylemleri dünyaya "Kendilerini yıllardır gizlemekte olan PONTUS kökenli Rumların ayaklanması" olarak duyurmuştu. Bu eylemlerde Yunanistan'da üslenmiş olan TIKKO terör örgütünün de Yunanlılar ve PKK Terör Örgütü ile işbirliği yaptığı, Türk Güvenlik Birimleri tarafından tesbit edilmiştir.

PKK Terör Örgütü, Yunan Meclis Başkan Yardımcısı SGURİDİS'in aracılığıyla, Yugoslavya'dan füzeler satın almıştır. PKK ile temas kuran Yugoslavlar, Miloseviç'in Sosyalist Partisi ve eşinin Komünist Partisinin üyeleridir. Bölücülerin 14 Aralık 1994'de Belgrad'da temas ettikleri Sırp politikacılar, Goran PERSEVİÇ ve Goran LATİNOVİÇ'tir. PKK'lılara füze eğitimi Sırp subaylar tarafından verilmiştir.

PKK'nın Ortadoğu'daki Hristiyan Ortodoks din adamlarıyla yakın ilişkileri olduğu ve onlardan yardım aldığı da "Kürdistanın Sesi" dergisinde yer almaktadır. Hatta bazı Papazları Türkiye'ye kurye olarak yollamışlardır. Özellikle ÖCALAN'ın bu papazlarla çok yakın ilişkileri bulunmaktaydı.

9-11 Ocak 1995'de Güney Kıbrıs'ta, Larnaka'da Rum, Yunan ve bazı Arap ülkelerindeki komünist partilerinin temsilcileriyle, ÖCALAN'ın temsilcilerinin de katıldıkları toplantıya radikal Arap terör örgütlerinin temsilcileri de katıldılar ve burada Türkiye'ye yönelik bir dizi eylemler planlanladılar. Hatta, toplantıya katılanlar Güney Kıbrıs Rum Devlet Başkanı Glafkos Kleridis'e de gizli bir ziyarette bulunmuşlardır.

Yunanlıların PKK propagandası yapmak amacıyla yayınladıkları dergide PKK'nın sözde savaş bildirileri de yer alıyor. Eşkiyabaşı kendisini savunurken mahkeme önünde, sivil öldürmediğini iddia edecek. Ama savaş bildirilerinde yaktığı okulların, öldürttüğü sivillerin de sayısı yer alıyor ve bununla da övünülüyor. Kasım 1994 tarihli "Kürdistan'ın Sesi" dergisinde "910 Türk askeri, 5 subay, 286 korucu, ajan olduklarından şüphelenilen 101 sivil, 55 FAŞİST (Bildirilerinde PKK yandaşı olmayan Kürt kökenlilerden böyle bahsediliyor) sivil, 2 muhtar, 9 memur (öğretmenler) öldürdüklerini yazmışlar. O ay içinde 9 okulu yaktıkları da, Yunanlılar için PKK lehine kullanılan bir propaganda malzemesi olarak dergide yer alıyor.

NOT: Bu metin INAF Web Sitesi'nden alınmıştır.